Ne pare rau, vizionarea acestei pagini nu este posibila in Internet Explorer 6, 7.
Pentru a explora continutul citynews.ro, va rugam sa downloadati unul din urmatoarele browsere:
Pentru a beneficia de experienta completa a sitului citynews.ro, va rugam sa downloadati unul din urmatoarele browsere:
Continua pe Citynews.ro
×
inchide
Go to TOP
Vineri, 18 Feb. 2011, 12:42
0
1044

SPORT LA TV: Snooker, tenis, box si schi pe micul ecran

sport la tv snooker tenis box si schi pe micul ecran
Video 2: 
Video 3: 
Video 4: 

Microbistii sunt asteptati weekendul acesta in fata televizoarelor, cu partide de snooker din celebrul turneu Openul Tarii Galilor, confruntari europene in cupele de handbal, meciuri de fotbal din cele mai puternice campionate de pe “Batranul Continent”, dar si competitii de schi alpin.

Duelul “galacticelor” de la Oltchim Ramnicu Valcea, cu puternica echipa KR Krim Mercador, va fi LIVE pe Digi Sport, duminica, de la ora 18:00.

Semifinalele si finala Openului Tarii Galilor la snooker de la Newport poate fi urmarit pe Eurosport, la fel ca si meciurile din cadrul turneului de tennis din Dubai.

citynews.ro va prezinta, in continuare, cele mai importante transmisiuni sportive ale sfarsitului de saptamana.

VINERI, 18 FEBRUARIE
Eurosport
10:45 Schi Alpin Campionatul Mondial Garmisch Partenkirchen (live) - masculin, slalom urias, mansa intai
12:00 Tenis Circuitul Feminin Wta - Turneul de la Dubai (live)
14:15 Schi Alpin Campionatul Mondial Garmisch Partenkirchen (live) - masculin, slalom urias, mansa a doua
15:30 Snooker Openul Tarii Galillor Newport (live) - sferturi de finala
18:00 Tenis Circuitul Feminin Wta - Turneul de la Dubai (live)
20:55 Snooker Openul Tarii Galillor Newport (live) - sferturi de finala

Eurosport 2
13:00 Hochei Pe Gheata Festivalul Olimpic Al Tineretului European Liberec In Cehia (live) - finala
15:30 Snooker Openul Tarii Galillor Newport (live) - Sferturi de finala
21:30 Fotbal Germania: Fc Nurnberg - Eintracht Frankfurt (live)
23:30 Arte Martiale Combinate Strikeforce Saint Louis: S. Evangelista vs M. Aina

Sport.ro
21:00 Wrestling RAW
23:00 American Gladiators

Sport Klub
22:30 Baschet Euroliga: Montepaschi Siena - Partizan Belgrad
00:15 Baschet Euroliga: Efes Pilsen - Real Madrid
02:00 Golf: LET, Australian Championship

Sport 1
19:00 Hochei Slovacia: MsHK DOXXbet Zilina - Dukla Trencin (live)

Dolce Sport
22:15 Fotbal Liga Zon Sagres: Leiria - Guimaraes (live)

Dolce Sport 2
21:45 Rugby Top 14: Brive - Stade Francais (live)

GSP TV
13:00 Turneul de tenis de la Memphis (live) - sferturi de finala

Digi Sport
15:00 GP 2 Bahrain (live)
20:00 Laureus Sports Awards Dubai
22:00 Box: Milano - Moscow, World Series of Boxing
00:30 Tenis: Copa Claro (live)

Digi Sport Plus
18:30 Handbal Liga Nationala: CSM Bucuresti - Dinamo (live)
22:00 Box WBC: Milano Thunder - Dynamo Power (live)

SAMBATA, 19 FEBRUARIE
TVR 3
18:00 Baschet Divizia A: CSU Atlassib Sibiu - BC Mures Tg. Mures (live)

Eurosport
09:45 Sanie: Cupa Mondiala Sigulda (live) - dublu mansa intai
10:30 Schi Alpin: Campionatul Mondial Garmisch Partenkirchen (live) - feminin, slalom, mansa intai
12:00 Sanie: Cupa Mondiala Sigulda (live) - masculin prima mansa
13:15 Schi Fond: Cupa Mondiala Drammen (live) - feminin 10 Km clasic
14:15 Schi Alpin: Campionatul Mondial Garmisch Partenkirchen (live) - feminin, slalom mansa a doua
15:30 Sanie: Cupa Mondiala Sigulda (live) - masculin mansa a doua
16:00 Schi Fond: Cupa Mondiala Drammen (live) - masculin 15 Km clasic
17:15 Snooker: Openul Tarii Galillor Newport (live) - semifinale
21:00 Snooker: Openul Tarii Galillor Newport (live) - semifinale

Eurosport 2
11:00 Sanie: Cupa Mondiala Sigulda (live) - dublu mansa a doua
12:00 Tenis: Circuitul feminin WTA - Turneul de la Dubai (live)
16:30 Fotbal Germania: Dortmund - Sankt Pauli (live)
18:30 Fotbal Germania: Hamburger Sv - Werder Bremen
19:30 Fotbal Germania: Mainz - Bayern Munchen (live)

Sport.ro
22:00 Wrestling SMACK
23:00 Lovituri mortale: K1 - cele mai tari batai din 2010

Sport Klub
14:30 Fotbal Cupa Angliei: Chelsea - Everton (live)
17:00 Fotbal Cupa Angliei: Birmingham City - Sheffield United (live)
19:15 Fotbal Cupa Angliei: Manchester UTD - Crawley Town (live)
21:00 Fotbal Belgia: Genk - Mechelen (live)

Sport 1
10:30 Bob: Campionatul Mondial masculin (live)
16:00 Fotbal: Cupa Ligii Ungariei, sferturile de finala (meciul tur) (live)
18:00 Bob: Campionatul Mondial masculin (live)
19:15 Bob: Campionatul Mondial masculin (live)
22:00 Box Gala Internationala: Tony Bellew - Ovill McKenzie (live)

Dolce Sport
04:00 NBA: All Star Rookie Challenge (live)
17:30 Rugby Top 14: Toulouse - Biarritz (live)
19:30 Rugby Aviva Premiership: Leicester Tigers - London Wasps (live)
03:30 NBA: All Star Saturday (live)

GSP TV
13:00 Turneul de tenis de la Memphis (live) - semifinala 1

Digi Sport
11:00 Volei Divizia A1: Steaua Bucuresti - CSM Bucuresti (live)
13:30 Handbal: UCM Resita - Budyvelnik (live)
16:30 Volei Divizia A1: Dinamo Bucuresti - Tomis Constanta
19:00 Fotbal Turcia: Galatasaray - Bucaspor (live)
21:00 Fotbal Spania: Real Madrid - Levante (live)
23:00 Fotbal Spania: Zaragoza - Atletico Madrid (live)
01:45 Box, Las Vegas: Montiel - Donaire (live)

Digi Sport Plus
13:00 GP 2  Bahrain  Sakhir (live)
18:30 Handbal Liga Campionilor: HC Croatia Zagreb  -  HCM Constanta (live)
20:00 Fotbal Franta: Marseille - Saint-Etienne (live)
21:45 Fotbal Italia: Inter - Cagliari (live)
00:00 Tenis: Copa Clarom, Buenos Aires (live)

DUMINICA, 20 FEBRUARIE
TVR 3
18:00 Baschet Divizia A: CSM Bucuresti - CS Otopeni (live)

Eurosport
10:00 Sanie: Cupa Mondiala Sigulda (live) - feminin prima mansa
10:45 Schi Alpin: Campionatul Mondial Garmisch Partenkirchen (live) - masculin slalom mansa intai
11:45 Sanie: Cupa Mondiala Sigulda (live) - feminin mansa a doua
13:00 Sanie: Cupa Mondiala Sigulda (live) - stafeta pe echipe
14:15 Schi Alpin: Campionatul Mondial Garmisch Partenkirchen (live) - masculin slalom mansa a doua
15:15 Schi Fond: Cupa Mondiala Drammen (live) - sprint
16:00 Snooker: Openul Tarii Galillor Newport (live) - finala
21:00 Snooker: Openul Tarii Galillor Newport (live) - finala

Eurosport 2
16:30 Fotbal Germania: Bayer Leverkusen - Vfb Stuttgart (live)
18:30 Fotbal Germania: Monchengladbach - Schalke 04 (live)

Sport.ro
12:00 Saru(p) mainile: Skandenberg: Oncescu - 500 (live)
22:00 Coride spaniole
23:00 Lovituri mortale: UFC - cele mai tari batai din 2010

Sport Klub
16:00 Fotbal Cupa Angliei: Manchester City - Notts County (live)
18:30 Fotbal Cupa Angliei: Layton Orient - Arsenal (live)

Sport 1
11:30 Bob: Campionatul Mondial masculin (live)
14:30 Fotbal Scotia: Celtic - Rangers (live)
17:30 Fotbal Olanda: PSV Eindhoven - NAC Breda (live)
19:30 Poker: Womens World Open I, 8/4

Dolce Sport
22:15 Fotbal Liga Zon Sagres: Braga - Pacos Fereira (live)

GSP TV
13:00 Turneul de tenis de la Memphis (live) - finala

Digi Sport
12:00 Handbal: Budyvelnik - UCM Resita (live)
13:30 Fotbal Italia: Lecce - Juventus (live)
16:00 Fotbal Italia: Fiorentina - Sampdoria (live)
18:00 Handbal Liga Campionilor: Oltchim Rm. Valcea - KR Krim Mercador (live)

Digi Sport Plus
14:00 Fotbal Anglia: West Bromwich  - Wolverhampton (live)
16:00 Fotbal Italia: ChievoVerona - Milan (live)
18:00 Fotbal Franta: Montpellier - Lille (live)
20:00 Fotbal Spania: Sevilla - Hercules (live)
22:00 Tenis: Copa Claro (live)

Tania Purcar

Articole din aceeasi categorie
Peste 7500 de participanți s-au înscris la cea de-a IX-a ediție a Maratonului Internațional Cluj-Napoca care va avea loc la Cluj-Napoca duminică, 14 aprilie.
05 Apr. 2019
14:15
0
Naţionala României va juca la Cluj şi Botoşani în Rugby Europe International Championship 2019, a anunţat Federaţia Română de Rugby (FRR) pe site-ul său oficial.
27 Dec. 2018
08:30
0
De vineri, 16 noiembrie și până duminică, 18 noiembrie, Sala Polivalentă din Cluj-Napoca găzduiește Campionatele Mondiale de Futnet.
16 Noi. 2018
12:24
0
Iulius Mall Cluj găzduiește, pentru al șaselea an consecutiv, cel mai mare turneu de squash organizat în România.
16 Noi. 2018
09:29
0
Cei mai buni jucatori de futnet din lume se vor întrece la Cluj-Napoca, în perioada 16-18 noiembrie, în cadrul Campionatului Mondial.
06 Noi. 2018
08:45
0
Asociația Sports Culture organizează evenimentul de înot de 24 de ore ce va avea loc pentru prima dată la Cluj-Napoca.
01 Noi. 2018
08:45
0

Post new comment

Adaugă comentariu nou

Conţinutul acestui câmp va fi considerat confidenţial şi nu va fi făcut public.

Filtered HTML

  • Adresele de situri web şi adresele de e-mail se transformă automat în linkuri.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Taguri HTML permiseŞ <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Liniile şi paragrafele sunt rupte automat.

Plain text

  • Etichetele HTML nu sunt permise.
  • Adresele de situri web şi adresele de e-mail se transformă automat în linkuri.
  • Liniile şi paragrafele sunt rupte automat.
Comentariile care conțin injurii, un limbaj licențios, instigare la încălcarea legii, la violență vor fi șterse.

Comentarii

01 Jan. 1970
02:00
01 Jan. 1970
02:00
01 Jan. 1970
02:00
Inchide