Ne pare rau, vizionarea acestei pagini nu este posibila in Internet Explorer 6, 7.
Pentru a explora continutul citynews.ro, va rugam sa downloadati unul din urmatoarele browsere:
Pentru a beneficia de experienta completa a sitului citynews.ro, va rugam sa downloadati unul din urmatoarele browsere:
×
inchide
Go to TOP

campion

Bistrițeanul Tiberiu Ușeriu, a trecut pentru a treia oară linia de sosire a Ultra Maratonului Arctic 6633, cea mai brutală competiție din lume. Și este din nou campion!
16 Mar. 2018
11:32
4
3076
În Cluj-Napoca apartamentele scoase la vânzare au depăşit preţul mediu de 1.000 de euro pe metru pătrat în ultimul an.
08 Iun. 2015
13:00
5
7925
Japonezul Masato Uchishiba, fost dublu campion olimpic la judo (2004 şi 2008) la categoria 66 kg, a fost condamnat la cinci ani de închisoare cu executare pentru viol.
02 Feb. 2013
11:37
0
1787
Sunt cei mai buni ambasadori ai României, deoarece îi recomandă performanţe incontestabile. De Ziua Naţională, citynews.ro şi Transilvania L!VE vă prezintă poveştile unor sportivi cu care se poate mândri orice român.
01 Dec. 2012
13:52
0
1619
Petruţ Mihălcioiu, sportivul legitimat la clubul CFR Cluj, a câştigat medalia de aur la Campionatul Mondial individual de popice, după ce l-a învins în finală pe Ernjesi Robert, din Serbia.
30 Oct. 2012
13:47
1
3923
Echipajul format din Andreas Mikkelsen şi Ola Floene a obtinut a 25-a victorie pentru Skoda in Intercontinental Rally Challenge dupa ce a dominat Raliul Sibiului, etapa inclusa in premiera in campionat.
22 Iul. 2012
10:18
0
2322
Incredibil, dar adevărat. La 19 ani vindea vin în pieţele din Germania, iar patru ani mai târziu a fost convocat la echipa naţională de către Victor Piţurcă.
17 Iul. 2012
13:33
1
4282
Are doar 11 ani, este clujean și din palmaresul său nu lipsesc un titlu de campion național la categoria juniori II (cu limită de vârstă de până la 15 ani) dar și o medalie de aur obținută în echipă cu un alt sportiv din Câmpulung, chiar weekendul trecut
03 Iul. 2012
14:56
0
1911
Tragedie în lumea sportului din Maramureş. Arthur David, fostul campion naţional la box, a decedat duminică seară, în urma unui stop cardio-respirator, la Spitalul Judeţean de Urgenţă “Dr. Constantin Opriş” Baia Mare.